تسهیل  در امور اداری مربوط به  اقتصاد و کسب و کار در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

در دیدار حجت الله عبدالملکی دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، در خصوص نقش و عملکرد مناطق آزاد در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور بحث و گفتگو شد.

به گزارش فرینا، مهدی اسلام پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در این نشست گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پیشرفت اقتصادی کشور تاثیر گذار هستند و باید حداکثر تسهیلگری در امور اداری مربوط به بخش‌های اقتصاد و کسب و کار در این مناطق صورت گیرد.
در این دیدار ضمن اشاره به تفاهم نامه‌ای که اخیرا بین دبیرخانه شورایعالی و سازمان ملی استاندارد ایران امضا شد، طرفین ابراز رضایت کردند که این تفاهم نامه تسهیل‌گر شرایط صدور گواهی های مربوط به استاندارد برای واردات،  تولید و صادرات در این مناطق است.
همچنین طرفین توافق کردند به منظور بهبود عملکرد حوزه استاندارد مناطق آزاد، ابلاغیه هایی را جهت تسهیل امر استاندارد صادر نمایند.
در این نشست مقرر شد فرآیندهای مربوط به ارزیابی‌های استاندارد به نحوی اجرا شود که صادرکنندگان، تولیدکنندگان و تجار با سهولت بیشتر و کاهش هزینه بیانجامد.
حجت الله عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: در دوره جدید مدیریت سازمان ملی استاندارد ایران، همکاری این سازمان با مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بهبود یافته و موانعی که در گذشته وجود داشته برطرف شده است.

کد خبر 5489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =