تبادلات کشورهای اوراسیا با ایران به دو برابر رسید

وزیر مسئول گمرکی اتحادیه اقتصادی اوراسیا اظهار داشت: بین ایران و کشورهای عضو اوراسیا توافقنامه‌هایی موقت سه ساله وجود داشته اما در حال حاضر می‌توان این توافقنامه‌ها را نامحدود کرد و می‌توان در آینده توافقنامه‌های طولانی با یکسری اختیارات داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا (آرنا)، ایلدار علیشروف در نشست با رییس کل گمرک ایران با بیان اینکه ایران شریک قدیمی و سنتی کشورهای اوراسیا است، اظهار داشت: ارتباطات گمرکی ایران و کشورهای اوراسیا روز به روز در حال افزایش است و این دیدار امروز ما به موقع و ضروری بود. 

وی ادامه داد: بین ایران و کشورهای عضو اوراسیا توافقنامه‌هایی موقت سه ساله وجود داشته اما در حال حاضر می‌توان این توافقنامه‌ها را نامحدود کرد و می‌توان در آینده توافقنامه‌های طولانی با یکسری اختیارات داشته باشیم. 

وزیر مسئول گمرکی اتحادیه اقتصادی اوراسیا با بیان اینکه تبادلات ما با ایران دو برابر شده است، گفت: این دو برابر شدن حجم مبادلات بین دو طرف نتیجه توافقنامه‌هایی است که به اجرا رسیده‌اند. 

علیشروف با یادآوری مشکلات گمرکی بین دو طرف گفت: پروتکل‌های سازمان گمرکی از طرف شما به اعلام شد که برای رفع مشکلات موجود به ما نکات کلیدی داده‌ شد. 

وی افزود: درباره کریدور شمال -جنوب و مسائل زیرساختاری نکاتی وجود دارد که در جلسات این دیدار به شما ارایه می‌کنیم. درباره تبادلات الکترونیکی اسناد و اطلاعات هیچ مشکلی وجود ندارد و ما هم با این تبادلات دو طرفه استقبال می‌کنیم اما باید درباره محتوای این تبادلات اطلاعاتی به توافق برسیم.

وزیر مسئول گمرکی اتحادیه اقتصادی اوراسیا تاکید کرد: مطمئن باشید اگر ما توافقنامه‌ای را به امضا رساندیم و به توافق رسیدیم تمام کشورهای عضو اوراسیا مجبور به اجرا و رعایت آن هستند.

منبع: ایلنا

کد خبر 4875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =