تحقق وعده دولت سیزدهم مبنی بر ایجاد یک میلیون شغل پیش از پایان سال

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر ایجاد یک میلیون شغل در سال جاری، تاکید کرد: دولت سیزدهم طبق وعده خود یک میلیون شغل را پیش از پایان سال ایجاد کرد.

سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش ملی راهبران اشتغال گفت: کمیته امداد تمام تلاش خود را بر پیگیری منویات رهبر انقلاب متمرکز کرده است.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکل بیکاری و اشتغال باید قرارگاه تشکیل شود، اضافه کرد: بررسی فعالیت‌های کمیته امداد حاکی از آن است که این قرارگاه امروز به عالی‌ترین شکل در این نهاد ایجاد شده است.

وی با تقدیر از راهبران اشتغال کمیته امداد، گفت: بدون شک کسانی که وظیفه راهبری اشتغال در کمیته امداد را دارند، می‌توان فرماندهان قرارگاه اشتغال دانست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: قطعا باید تمام امکانات را برای توسعه کارآفرینی در کشور بسیج کنیم، زیرا این اقدام بستری را برای رونق اقتصادی و ایجاد آرامش اجتماعی فراهم می‌کند.

مرتضوی با بیان اینکه توانمندسازی نیروی کار زیربنای ارتقای بهره‌وری است خاطرنشان کرد: باید فرآیندهای منجر به تولید را کوتاه کنیم و در عین حال تلاش کنیم با کمترین هزینه به بالاترین درآمد در حوزه اقتصاد برسیم.

وی با تاکید بر اهمیت کارآموزی و مهارت‌افزایی گفت: لازم است در حوزه کارآفرینی از فضای سنتی خارج و در جهان دانش‌بنیان کارها را پیش ببریم.

مرتضوی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: قطعا بخشی از کارها از دریچه کلاس‌های آموزشی پیش می‌رود، اما واقعیت امر این است که بستر اینترنت و فضای مجازی را نباید نادیده بگیریم و بر اساس علم روز پیش برویم.

وی گفت: اشتغال سرگرمی نیست، بلکه پایه مهمی در امر تولید است. تولید موثر نیز یکی از پایه‌های اساسی در بحث رشد اقتصادی است که از طریق آن می‌توان تمام وابستگی کشور به بیرون مرزها را برطرف کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر ایجاد یک میلیون شغل در سال جاری، تاکید کرد: دولت سیزدهم طبق وعده خود یک میلیون شغل را پیش از پایان سال ایجاد کرد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: لازم است یک تجدیدنظر جدی در فرآیندهای ایجاد اشتغال انجام شود تا ضمن کوتاه شدن زمان برای اخذ مجوزها، به توسعه پایدار مشاغل نیز کمک شود.

وی تمرکز بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و توجه به مناطق کمتر توسعه‌یافته را از اولویت‌های دولت سیزدهم برشمرد و افزود: برخی از پروژه نیمه‌تمام و بر زمین مانده این ظرفیت را دارد تا ضمن تکمیل آنها، چرخه تولید و اشتغال را تقویت کرد.‌

مرتضوی ضمن اشاره به حمایت‌های دولت از طریق اعطای یارانه تولید و خرید تضمینی، اظهار کرد: توجه به مقوله کارآفرینی نیز از جمله مواردی است که در ذیل سیاست‌های حمایتی دولت قرار دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارائه آماری در حوزه اشتغال، اضافه کرد: پایش‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که در بخش صنعت، بازرگانی و همچنین خدمات، افزایش اشتغال رخ داده است؛ اما متاسفانه شاهد افت اشتغال در حوزه کشاورزی بوده‌ایم.

وی گفت: موضوع زیست بوم‌های گردشگری در مناطق روستایی از جمله مواردی است که می‌تواند با جذب توریست، تصویر غلط ارائه شده از ایران در رسانه‌های خارجی را تغییر دهد تا پروژه «ایران هراسی» را خنثی کنیم.

مرتضوی خاطرنشان کرد: اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغال به رفع مطلق و نسبی فقر از جامعه کمک می‌کند و به علاوه موجب افزایش بهره‌وری نیز خواهد شد. دولت سیزدهم نیز تمام تلاش خود را به کار گرفته تا دیگر فقر مطلق در جامعه نباشد و فقر نسبی نیز به کمترین حد برسد.

منبع: ایلنا

کد خبر 4604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =