توسعه گردشگری مناطق آزاد ماکو و ارس با هم افزایی تحقق می‌یابد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: توسعه صنعت گردشگری مناطق آزاد ماکو و ارس با هم افزایی و همکاری مشترک امکان پذیر است.

حسین گروسی روز شنبه در نخستین نشست معاونان و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان‌های منطقه آزاد ماکو و ارس افزود: در کنار رقابت سالم که موجب توسعه می‌شود باید از ظرفیت‌ها و فرصت‌های بین دو منطقه در راستای توسعه همه جانبه این مناطق بهره جست.

وی با بیان اینکه در حوزه منابع گردشگری جزو ده کشور برتر جهان هستیم تصریح کرد: متاسفانه در جذب گردشگر کشور ایران در رتبه خوبی نیست و باید برای تقویت این حوزه برنامه ریزی ویژه‌ای صورت گیرد.

گروسی تبدیل مناطق آزاد به گردشگری خرید به منظور جلوگیری از خروج شهروندان به کشور‌های همسایه برای خرید را مهم دانست و افزود: گردشگری سلامت و ورزشی نیز ظرفیت‌های خوبی داریم که باید برگزاری رویداد‌های مشترک توسط دومنطقه هدفگذاری شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، فرودگاه این منطقه را ظرفیتی دیگر برای هردو منطقه برشمرد و افزود: کارگوی فرودگاهی این منطقه فرصت خوبی برای واحد‌های تولیدی و صادرات از هر دو منطقه فراهم ساخته است.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو برگزاری هرگونه همکاری مشترک بین مناطق آزاد ماکو و ارس مایه خیر وبرکت برای مناطق عنوان کرد و اظهار داشت: ظرفیت‌های گردشگری ماکو و ارس برای افزایش درآمدها، معرفی داشته‌های تاریخی، طبیعی و دست آفرینش‌های هنرمندان این مرز و بوم به سایر فرهنگ‌ها و نیز تعامل بین فرهنگی در سطح جهان بسیار زیاد است.

منبع: منطقه آزاد ماکو
کد خبر 4483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =