تأکید مشاور رئیس جمهور بر تکمیل زنجیره تولیدات دامی در منطقه آزاد ماکو

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، گفت: تکمیل حلقه‌ها و زنجیره تولید در منطقه آزاد ماکو از جمله در صنعت کشاورزی، دام و طیور گامی مهم در راستای تامین امنیت غذایی و توسعه پایدار است.

به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا (آرنا)، حجت الله عبدالملکی، در حاشیه بازدید از مجموعه دامپروری ۱۰ هزار رأسی راس دام آرشام در منطقه آزاد ماکو بر لزوم دانش بنیان شدن طرح‌های تولیدی و سرمایه گذاری اشاره کرد و افزود: زیرساخت‌های سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی و دامپروری منطقه آزاد ماکو به واسطه سد بزرگ کرم آباد فراهم شده است.
عبدالملکی، در ادامه در خصوص پیگیری مشکلات و موانع بر سرراه این واحد تولیدی که عمدتا مشکلات سرمایه در گردش است، قول مساعد داد.

در صورت رفع مشکلات واحد تولیدی ارس دام آرشام، به رکورد ۳۵ کیلوگرم در هر رأس می‌رسیم

مدیر واحد تولیدی ارس دام آرشام نیز در این بازدید گفت: در صورت رفع مشکلات واحد تولیدی ارس دام آرشام می‌توانیم به رکورد ۳۵ کیلوگرم در هر رأس برسیم.

معینی، با بیان اینکه هم اکنون به ازای هر رأس، ۳۲ گیلوگرم بطور روزانه شیر تولید می‌شود افزود: این طرح به همت شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و برای تامین امنیت غذایی، کاهش قیمت تمام شده محصولات لبنی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار در شهرستان پلدشت راه اندازی شده است.

وی گفت: برای اجرای این طرح، توسط شرکت سازمان تامین اجتماعی (شستا) مبلغی بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است.

وی، با بیان اینکه این طرح در فاز اول برای ۱۰۰ نفر بصورت مستقیم و برای ۲۰۰ نفر نیز بصورت غیر مستقیم اشتغال زایی دارد، ادامه داد: این طرح به عنوان نخستین مجموعه دام‌های شیری منطقه با روش‌های نوین دامپروری در ۳ فاز اجراء و به پایان خواهد رسید.

شایان ذکر است؛ این پروژه در مساحت ۱۱۶ هکتار تاسیسات و بیش از هزار هکتار برای کشت علوفه ایجاد شده است.

این پروژه با هدف گذاری ۲۰۰تُن تولید شیر در روز راه اندازی شده و در حال حاضر روزانه ۳۰تن شیر تولید و به واحد‌های تولیدی ارسال می‌شود.

در فاز اول این پروژه برای ۳۰۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزائی شده است.

«حجت الله عبدالملکی»، مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، امروز چهارشنبه (۲ آذرماه) به منظور بازدید از طرح‌های سرمایه گذاری، عمرانی و زیرساخت‌های لجستیکی به منطقه آزاد ماکو سفر کرده است.

کد خبر 4242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =