الگو برداري شركت صنايع هواپيماسازي ايران از سامانه مديريت دانش شركت پالايش نفت تهران

با الگو برداري شركت صنايع هواپيماسازي ايران شمار شركت هاي الگو بردار از مديريت دانش شركت پالايش نفت تهران به 81 شركت و سازمان بزرگ ايراني رسيد.

به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا نشست نماينده مديرعامل در امور مديريت دانش و كارشناسان شركت پالايش نفت تهران با مسئولين و راهبران مديريت دانش شركت صنايع هواپيماسازي ايران در حالي برگزار شد كه تا پيش از اين 80 سازمان و شركت معتبر از سامانه مديريت دانش شركت پالايش نفت تهران الگو برداري كردند.
در اين نشست پيرامون نحوه پياده سازي مديريت دانش، مسائل و چالش هاي فرهنگي و انگيزشي مربوطه و نيز رويكردهاي اجرا شده در مقوله مديريت دانش بحث و تبادل نظر شد. همچنين در خصوص بازديد متقابل تيم توسعه سرمايه هاي انساني و مديريت دانش شركت پالايش نفت تهران از آن سازمان و تعاملات دانشي بيشتر نيز هماهنگي هاي لازم به عمل آمد.
از نگاه مسئولين مديريت دانش صنايع هواپيما سازي، رمز موفقيت مديريت دانش در شركت پالايش نفت تهران به عنوان يكي از شركت هاي سرآمد كشور در اين زمينه، اهتمام مديران ارشد به ايجاد فرهنگ يادگيري و انگيزش كاركنان و ايجاد يكپارچگي سيستمي با اتصال مديريت دانش به اهداف استراتژيك و چشم انداز سازمان و همچنين ارتباط آن با ساير سيستم هاي تعالي از طريق تدوين نقشه استراتژي مديريت دانش با پرورش 62 نفر از مهندسان دانش ادارات مختلف تبيين گرديد.
گفتني است صنايع هواپيماسازي جز 4 صنعت پيچيده دنيا است و شركت صنايع هواپيماسازي ايران (واقع در اصفهان) با حدود 4000 نفر پرسنل با تجربه و دانشي و با در اختيار داشتن تجهيزات روز آمد و انواع سيستم هاي شبيه ساز آموزشي، از شركت هاي مطرح بوده كه با دستيابي به فناوري هاي نوين و High Tec و اشاعه آن به ساير صنايع از جمله صنعت نفت در كشور پيشرو مي باشد.
شايان ذكر است مديريت دانش شركت پالايش نفت تهران از سال 1387 آغاز به كار نموده و تاكنون ضمن برخورداري از روند روبه رشد هميشگي به ويژه در سال‌های اخير به واسطه همكاري و توجه جدي مديران، مسئولان و كاركنان به‌عنوان يك مزيت رقابتي و پشتيبان استراتژي ها، به طور ويژه مورد توجه ارزيابان، مميزان و
سازمان هاي ايراني قرارگرفته است.
قبلاً سازمان هايي نظير وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبیا، صنايع شيميايي پارچين، صنايع شيميايي اصفهان، علاوه بر شركت هايي ديگر با حضور در اين مجموعه نفتي از مديريت دانش اين شركت الگوبرداري كرده اند.

کد خبر 2821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =