بزرگترین دیتاسنتر منطقه جنوب شرق در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ایجاد می شود

مشاور فناوری اطلاعات و هوشمندسازی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: فناوری اطلاعات در کشورهای پیشرفته و دنیای به روز تکنولوژی، به صنعتی تبدیل شده که روی آن سرمایه‌گذاری های بسیاری انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا وبه نقل از فرینا، عبدالکریم صابری افزود: تحولات علمی دهه‌های اخیر بر اهمیت اطلاعات افزوده و اطلاعات را به عنوان یک قدرت مهم و هم وزن با قدرت نظامی، سیاسی و اقتصادی در سطح جهان مطرح کرده است. 

صابری اضافه کرد: در واقع می‌توان گفت اگر پروژه‌ای شروع شود و در آن نقشی برای فناوری اطلاعات ديده نشود يا کمرنگ ديده شود، قطعا اين پروژه در آينده با مشکلات زيادي روبه رو خواهد شد.  

وی گفت: امروزه باتوجه به پيشرفت‌هايی که در زمينه هوشمندسازی انجام شده، فناوری اطلاعات از نقش‌هايی چون تسهيل‌گری در امور، تبديل به نقش انجام‌دهنده فعاليت در سازمان‌ها شده است. 

مشاور فناوری اطلاعات و هوشمندسازی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان تصریح کرد: انجام فعاليت با مزايايی چون بهبود کارايی و بهره وری، صرفه جويی در هزينه ها، افزايش امنيت، کاهش میزان خطرات و اتفاقات غیرمنتظره و بسياری مزايای ديگر همراه است، پس آينده در اختيار سازمان‌هایی است که اهميت ويژه‌ای به فناوری اطلاعات داده باشند. 

صابری افزود: به دليل پيشرفت‌های زياد که طی اين چند مدت در منطقه ويژه‌ ‌اقتصادی حاصل شده و وجود آينده‌نگری در سطح مديريتی آن، موضوع فناوری اطلاعات و هوشمند سازی مورد توجه ويژه‌ای قرار گرفته است. 

وی از حمایت منطقه ويژه اقتصادي رفسنجان از شرکت‌های فعال در زمينه فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوشمندسازی گفت و ادامه داد:  زيرساخت هايی برای فعاليت این شرکت‌ها در محيط منطقه ويژه اقتصادي رفسنجان فراهم می‌شود.  

مشاور فناوری اطلاعات و هوشمندسازی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: در زمينه فناوری اطلاعات و اهميت‌ِ داده مطالعات و بررسی‌هایی در منطقه ويژه انجام و طرح‌هایی جهت انجام و تعريف پروژه فراهم شده است که به‌زودی یکی از بزرگترین دیتاسنترهای منطقه جنوب شرق کشور در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ایجاد خواهد شد.

صابری در پایان بیان کرد: به زودي پروژه‌هايی در اين زمينه در منطقه ویژه آغاز خواهد شد و در انجام اين پروژه ها بنا بر تاکيد مديريت مجموعه، از ظرفيت‌های بومی شهرستان رفسنجان استفاده‌ خواهد شد.

کد خبر 5534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =