منطقه آزاد قصر شیرین چهارمین نسل مناطق آزاد کشور

نادر نادری مدیر اجرایی منطقه آزاد قصر شیرین گفت: از اهداف منطقه آزاد رشد و توسعه اقتصادی، سرمایه گذاری، اشتغالزایی و تنظیم بازار کار و حضور فعال در بازار‌های جهانی و منطقه‌ای است و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی می‌توانند با سرمایه گذاری تا ۲۰ سال از پرداخت مالیات معاف باشند.

به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا (آرنا)، نادری گفت: در کشور ۱۴ منطقه آزاد داریم و منطقه آزاد قصر شیرین چهارمین نسل این مناطق محسوب می‌شود که در سال ۱۴۰۰ به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید.

نادری اهمیت منطقه آزاد قصر شیرین را در دسترسی این منطقه به اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق دانست و افزود: متاسفانه در بین ۱۴ منطقه آزاد، قصر شیرین از نظر شکل گیری اجرایی و پیشرفت امور، در رتبه آخر قرار دارد.

وی با اشاره به واگذاری ۷۰ هکتار زمین منطقه آزاد به ۸۰ سرمایه گذار اظهار داشت: نگرانی‌های جدی در این زمینه وجود دارد چرا که واگذاری برخی زمین‌ها مربوط به قبل از تصویب طرح جامعه است و علاوه بر اینکه تعدادی از آن‌ها در خارج از محدوده طرح قرار دارند برخی سرمایه گذاران نیز فاقد اهلیت هستند.

مدیر اجرایی منطقه آزاد قصر شیرین با بیان اینکه پیگیر احداث منطقه آزاد مشترک با عراق هستیم، افزود: متاسفانه مرز خسروی خارج از طرح قرار دارد که پیگیر اصلاح آن هستیم.

نادری تاکید کرد که اگر منطقه آزاد قصر شیرین به رونق بیفتد، این بخش استعداد ایجاد ۱۰ هزار شغل در سال‌های آتی را خواهد داشت ضمن اینکه نباید از دیگر مناطق آزاد غرب کشور به عنوان رقیب غافل ماند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
کد خبر 4668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =