کیش ۴۰ درصد اعتبارات عمرانی مناطق آزاد را به خود اختصاص داده است

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: اعتبارات عمرانی این جزیره حدود ۴۰ درصد این اعتبارات در مناطق آزاد کشور را تشکیل می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا (آرنا) به نقل از ایرنا، سعید پورزادی روز شنبه با بیان اینکه تمام اعتبارات عمرانی هزینه شده در این جزیره از محل درآمد‌های سازمان منطقه آزاد تامین می‌شود اظهار کرد: با توجه به اینکه کیش توانسته بهش قابل توجهی از اعتبارات مناطق ازاد را به خود اختصاص دهد توانسته در عملکرد به شعار دولت مبنی بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام نسبت به دیگر مناطق پیشتاز باشد.

وی افزود: هم اکنون سازمان منطقه آزاد کیش حدود ۳۰ طرح عمرانی در حال اجرا دارد که بزرگترین و مهمترین آن ترمینال جدید فرودگاه بین المللی این جزیره با بیش از ۹۱ درصد پیشرفت فیزیکی است.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به ارزیابی مثبت اعضا کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی از روتد اجرای طرح‌های عمرانی این جزیره از جمله ترمینال جدید و باند جنوبی، بندر و مخازن سوخت هواپیمایی فرودگاه، اضافه کرد: با توجه به تجهیزات نرم افزاری و هوشمند سازی، ایجاد زیرساخت‌هایی مانند تهیه بلیط، گیت‌های بازرسی، رمپ‌های مسافری و تعمیرات ابنیه و محوطه سازی‌های انجام شده در چند ماه گذشته براساس نظر مسئولان بنادر و کشتیرانی بندر مسافری کیش به عنوان یکی از ترمینال‌های مجهز کشور معرفی شد.

وی به همکاری با سازمان بنادر در راستای مباحث محیط زیستی و لکه‌های نفتی موجود در دریا اشاره کرد و افزود: در این رابطه تجهیزاتی از سوی سازمان بنادر و کشتیرانی اختصاص یافته و فضای فیزیکی همکاری نیز از سوی سازمان منطقه آزاد کیش تامین شده است.

معاون عمرانی زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش یادآور شد: با توجه به اینکه نمایندگان کمیسیون عمرانی مجلس با هدف ارزیابی و بررسی پروژه‌های عمرانی و زیربنایی و رفع موانع و مشکلات ادامه فعالیت پروژه‌ها به استان هرمزگان سفر کرده و از پروژه‌های عمرانی کیش نیز بازدید کردند این جزیره به لحاظ اینکه پروژه عمرانی و زیرساختی راکد و غیر فعال و نیمه تمام ندارد نمره مثبتی کسب شد.

وی با بیان اینکه در برخی از شهر‌های استان بخشی از پروژه‌ها با کمبود اعتبار مواجه بوده و به همین دلیل نیمه کاره رها شده اند گفت: در جزیره کیش منابع از محل درآمد‌ها و سرمایه‌های سازمان و بازار سرمایه تامین و همه پروژه‌های زیرساختی تعیین تکلیف شده اند.

پورزادی با اشاره به پیشرفت ۹۱ درصدی ترمینال جدید فرودگاه کیش افزود: هم اکنون در حال خرید مبلمان ترمینال هستیم و پس از نصب مبلمان، انجام تست‌های لازم و دریافت تاییدیه از سازمان هواپیمایی کشوری پس از رسیدن به ۹۴ درصد پیشرفت به مرور و با برقراری پرواز‌های کوچک و محدود بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاه آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان کیفیت و بهره برداری صحیح و اصولی در این طرح فدای سرعت نمی‌شود افزود: باید فرودگاه از نظر سیستم‌های فرودگاهی آماده باشد ضمن اینکه تمامی موارد منوط به کسب تاییدیه از سازمان هواپیمایی کشوری و ارزیابی و بررسی‌های این سازمان از تکمیل زیرساخت ها، تجهیزات وامکان بهره برداری صحیح از ترمینال است.

پورزادی در خصوص باند جنوبی فرودگاه نیز با اشاره به اینکه بخش‌هایی که در اختیار پیمانکار قرار داشت به اتمام رسیده و بخش‌هایی مانند تکمیل دیواره آتش، تاکسی وی‌های انتهایی باند، محوطهه سازی و روشنایی درحال انجام است و به سرعت به دنبال تکمیل این پروژه و بهره برداری همزمان از آن با ترمینال جدید هستیم.
عملیات اجرایی ترمینال جدید فرودگاه کیش با هدف افزایش گردشگران کیش از حدود ۲ میلیون به ۶ میلیون نفر از سال ۹۱ آغاز شده است و اکنون در مرحله تکمیل قرار دارد و هم اکنون پیشرفت این پروژه به ۹۱ درصد رسیده است که به گفته مسئولان با رسیدن پروژه به ۹۴ درصد امکان بهره برداری از ترمینال فراهم خواهد شد.

کد خبر 4209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =