رویكردهای مهم دولت مردمی با هوشمندسازی محقق می شود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، در اولین نشست ارزیابی استانی که با هدف افزایش بهره وری و شناخت آسیب ها و نقاط ضعف و قوت امور مالیاتی استان ها برگزار شد، ضمن تاکید بر اینکه رویکردهای مهم دولت مردمی با هوشمندسازی محقق می شود، گفت: هم اکنون گام های مهمی برای هوشمندسازی مالیاتی برداشته شده که نتایج آن در افزایش کارآیی، رشد وصولی ها، خدمات رسانی الکترونیکی موثر و افزایش تمکین مالیاتی قابل مشاهده است.

به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا (آرنا) و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، داود منظور، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، در اولین نشست ارزیابی استانی که با حضور معاونین سازمان، مدیران کل ستادی و همچنین مدیرکل، معاونین و روسای امور مالیاتی استان البرز در سالن اجتماعات ستاد سازمان برگزار شد، در پاسخ به مسائل مطر ح شده پیرامون کمبود نیروی انسانی سازمان اظهار داشت: هوشمندسازی فرایندهای سیستمی به عنوان راهکار موثری برای جبران کمبود نیروی انسانی به کاهش حجم کار نیروی انسانی موجود در استان البرز و سایر استانها و در نتیجه افزایش بازدهی و سرعت عمل کارکنان می انجامد.

وی در ادامه ضمن تبیین تاثیر هوشمندسازی فرایندهای اداری و سیستمی بر افزایش بازدهی و سرعت عمل نیروی انسانی، اظهار داشت: به هر میزان که امور و فرایندهای اداری بصورت سیستمی و هوشمند انجام شود، بازدهی و سرعت عمل در پاسخگویی به مودیان افزایش می یابد که این امر به نوبه خود ضمن افزایش رضایتمندی مودیان، باعث کاهش حجم کاری نیروی انسانی می شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: پیشبرد برنامه‌های مرتبط با هوشمندسازی نظام مالیاتی، در اولویت اقدامات این دستگاه قرار دارد و با تحقق این برنامه ها، بخش مهمی از رویکردهای دولت مردمی در زمینه خدمات رسانی موثر به مردم محقق می‌گردد.

وی با تاکید بر اینکه این سازمان از تمامی ظرفیت ها برای هوشمندسازی نظام مالیاتی بهره می گیرد، گفت: دریافت اطلاعات از تمامی دستگاه های ذیربط در راستای اجرای ماده 169 مکرر، اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده دایمی و اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان از مهمترین مصادیق این امر  بشمار می آید.

منظور افزود: هوشمندسازی در حوزه های دیگری نظیر ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی عملیاتی شده و با حذف پرونده های کاغذی و الکترونیکی شدن پرونده ها و اوراق مالیاتی، هم در تعداد مراجعه مودیان به ادارات مالیاتی و هم در میزان مصرف کاغذ، کاهش قابل توجهی صورت گرفته است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه فساد، خط قرمز نظام مالیاتی است، عنوان داشت: راه اندازی سامانه سوت زنی، از راهکارهای موثر برای مقابله و پیشگیری از فساد و تخلف ماموران مالیاتی و همچنین مبارزه با فرار مالیاتی محسوب می شود.

کد خبر 3710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =