تامین نیازهای بیمه ای فعالان اقتصادی افزایش می یابد.

نشست مشترک بررسی راهکارهای ارتقای صنعت بیمه در راستای تامین نیازهای بیمه ای فعالان اقتصادی با حضور رئیس کل و معاونین طرح و توسعه، اتکایی و نظارت بیمه مرکزی با اعضای کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا (آرنا) و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل بیمه مرکزی دراین نشست با اشاره به اقدامات انجام شده در صنعت بیمه گفت: زحمات زیادی در صنعت بیمه کشیده شده و گردش اقتصادی کشور متکی به صنعت بیمه است.

وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه و فضای خوبی که برای  طرح مباحث بیمه ای فراهم شده گفت: مباحث مطرح شده در اینجا چه از مبحث نیازهای بخش خصوصی و چه مطرح کردن امکانات و مشکلات، می تواند به نتایج اجرایی و عملی خوبی منجر شود.

رئیس کل بیمه مرکزی با مقایسه سطح بیمه کشور با دنیا گفت: بازار بیمه در دنیا  حدود ۷ هزار میلیارد دلار است که بیش از ۵۰ درصد آن متعلق به بیمه های زندگی است، بیش از ۹۰ درصد این بازار،  برای ۲۰ کشور اول و بازار متمرکز در اختیار کشورهای پیشرفته است. سهم و عدد ما مطابق گزارش سوئیس ری ۲۰۲۱ با نرخ ۴۲۰۰ حدود ۲۸ میلیارد دلار است .

مهندس بهزادپور افزود: شاخصی که به عنوان ضریب نفوذ مطرح است، اندازه ما را نشان میدهد در واقع نفوذ ما ارتباط ما با بیمه‌گذاران است. به عنوان مثال صنعت بیمه در سال گذشته ۵۴ میلیون فقره خسارت پرداخت کرده که این نشان دهنده ارتباط ما با مردم بوده است.

وی هدف گذاری ضریب نفوذ 7 درصدی در برنامه ششم را در شرایط فعلی کار سختی عنوان کرد و گفت: واقعیت این است که این ۷ درصد باید همزمان با سایر شاخص‌ها مانند رشد 8 درصدی اقتصاد رشد می‌کرد که آن هم محقق نشده است .

رئیس شورای عالی بیمه، رشد صنعت بیمه را در گرو رشد اقتصادی دانست و گفت: جهت گیری اصلی ما توسعه صنعت بیمه است و شاخص ضریب نفوذ بیمه شاخصی است که همه بر روی آن تاکید داریم.  در واقع صنعت بیمه کار بزرگی در پیش دارد و باید از ظرفیت های استفاده نشده بزرگی که در صنعت وجود دارد استفاده کند و آنها را بالفعل کند.

مهندس بهزادپور در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت استفاده از تکنولوژی روز و نوآوری اشاره کرد و گفت: ما تلاش کردیم پایه گذاری ساختار نوآوری را در بیمه شکل دهیم که ایجاد مرکز نوآوری در بیمه مرکزی نمونه بارز آن است که به زودی راه اندازی می شود .

رئیس کل بیمه مرکزی از ایجاد فضای تعاملی در صنعت بیمه استقبال کرد و گفت: هر چقدر صنعت را در معرض نقد قرار دهیم، موتور محرکه محسوب می شود و باید از چارچوب خاص اداری خارج شویم و فضا را  برای بازیگرانی که میخواهند از خدمات صنعت بیمه استفاده کنند باز کنیم که بیایند و نظرات و طرح‌های خود را مطرح کنند و با بهره‌گیری از فناوری‌های روز، بیمه های نوین متناسب با نیاز آنها طراحی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به کاهش تصدی گری نهاد ناظر اشاره کرد و گفت: معمولا وقتی  بحث تصدی گری مطرح می‌شود، ذهن ها به سمت کاهش اتکایی اجباری می رود که به شخصه با آن موافق هستم و در نظر داشتم کمتر از میزان فعلی باشد اما تحقق این هدف مستلزم همکاری و همراهی سایر ارکان صنعت بیمه است بنابراین هر زمان صنعت بیمه اعلام آمادگی کند ما برای نگهداری اتکایی اجباری مقاومتی نخواهیم داشت.

 

کد خبر 3693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =