تمام برنامه هاي مديريت بار  برق و مصوبه ها بايد با دقت اجرايي شود

در نشست فوق العاده ستاد فرماندهي پيك بار 1400، با توجه به افزايش و پايداري دما در اكثر نقاط كشور ، بر شرايط ويژه اين هفته و استفاده از ظرفيت همه برنامه هاي مديريت بار و مولدهاي اضطراري ادارات تاكيد شد.

به گزارش پايگاه خبري مناطق آسیا وبه نقل از توانير،در اين نشست كه ساعتي پيش در مركز پايش صنعت برق برگزار شده بود، مهندس همايون حايري معاون برق و انرژي وزارت نيرو بر استفاده از تمام ظرفيت هاي مديريت بار تاكيد كرد و گفت: خوشبختانه هماهنگي خوبي ميان دستگاه ها و نهادها در اين زمينه وجود دارد.

حايري خاطرنشان كرد: براساس مصوبه هاي صادر شده، همه صنايع، شهركهاي صنعتي موظف به همكاري با برق هستند.
همچنين مهندس محمدحسن متولي زاده مديرعامل شركت توانير نيز در اين نشست خاطرنشان كرد: برنامه هاي ارايه شده بايد با دقت اجرا شود .
وي درعين حال با اشاره به انتصاب دكترفرخزاد به سمت معاون انتقال و تجارت خارجي توانير و دكتر رجبي مشهدي به سمت مديرعامل شركت مديريت شبكه برق ايران اظهاراميدواري كرد: با توجه به اهميت حوزه انتقال و تبادلات برون مرزي برق، اين بخش بايد به صورت ويژه و با دقت پيگيري شود.
در اين نشست مهندس غلامعلي رخشاني مهر معاون هماهنگي توزيع توانير نيز با اشاره به اينكه درهفته جاري در اكثر شهرها دماي بسيار بالايي را داريم، خاطرنشان كرد: هفته نادري را پيش رو داريم و با توجه به شرايط پيش رو، نيازمند استفاده بيشتر از ظرفيت هاي همكاري بخش كشاورزي و ساير پتانسيل هاي مديريت بار هستيم.
رخشاني مهر تاكيد كرد: تا حد امكان بايد از اعمال خاموشي بخش خانگي بپرهيزيم.
در عين حال مصطفي رجبي مشهدي مديرعامل شركت مديريت شبكه برق ايران نيز در اين جلسه خواستار توجه شركت هاي برق منطقه اي و توزيع به دستورات ديسپاچينگ ملي شد و افزود: اين هفته ناترازي توليد ومصرف برق به اوج و نياز مصرف به بيش از 65هزار مگاوات مي رسد.
رجبي مشهدي همچنين بر استفاده بيشتر از ظرفيت مولدهاي اضطراري ادارات و ساير دستگاه ها تاكيد كرد و گفت: در اين خصوص با توجه به تفاهم نامه امضا شده با بسيج، مي توانيم از پتانسيل اين نهاد نيز استفاده كنيم.
وي در عين حال با بيان اين كه نبايد خاموشي به بخش خانگي تحميل شود، ياداور شد: با اين حال قرار گرفتن جداول خاموشي هاي احتمالي در سايت هاي شركت هاي توزيع نيروي برق و اطلاع رساني آن ضروري است چرا كه هموطنان بايد بتوانند برنامه هاي خود را براساس اين جداول احتمالي، تنظيم كنند.
در اين نشست همچنين دكتر داوود فراخزاد معاون انتقال و تجارت خارجي توانير نيز اظهار اميدواري كرد كه بخش انتقال كشور بتواند به هماهنگي فني كامل برسد.
وي تصريح كرد: بايد تلاش كنيم دستاورد صنعت برق در رسيدن به موفقيت 18 سال بدون خاموشي سراسري را حفظ كنيم.

کد خبر 2615

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =