تیم همسو با آیت­الله رئیسی  باید  دارای روحیه انقلابی و جهادی باشد

دکتر غلامعلی حداد عادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در نشست ستاد تشکل­های مردمی پیروان ولایت گفت: تیم همراه آیت­الله رییسی باید دارای یک روحیه انقلابی و جهادی باشد.

به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا وی  در نشستی که با حضور آیت­الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران، دکتر حسین ظریف ­منش مدیر عامل بنیاد بین­المللی غدیر، حسن مشتاقی مسئول ستاد تشکل­های مردمی پیروان ولایت، علیرضا پورابراهیمی و حجج اسلام محمدحسن اختری، سیدمحمد حسینی قزوینی، سیّدمصطفی میرلوحی، علیرضا امینی، حسین رییسی و جمعی از شخصیت­های  فرهنگی و سیاسی کشور در بنیاد بین­المللی غدیر برگزار شدگ فت: فرصتی داده شد که همگان را زیارت کنم و به آقایان علما و خواهران و برادران گرامی عرض ارادت کنم . همچنین جا دارد که یاد کنم از شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر که دیروز سالگرد شهادت شان بود . باید از حضرت آیت الله خزعلی یادی هم بکنیم و درخواست کنیم این را که بنده استنباط کردم  بحث بحث انتخابات است که دوستان گزارش کار خود را می­دهند. بنده هم خدا را شکر می­کنم که این اتفاق افتاد و یک پیروزی نصیب جبهه انقلاب شد. هیچ وقت این حجم از پیروزی را پیش­بینی نمی­کرد چه در ریاست جمهوری و چه در شوراهای شهر و میان‌دوره‌ای خبرگان و این را تبریک می­گویم به  محضر مقام معظم رهبری و همه مردم شریف ایران.

حداد عادل افزود: در عین حال باید تبریک گفت به کسانی که دل در گروی انقلاب دارند. تصور خودمان این است که یک تغییری در جغرافیای سیاسی کشور حاصل خواهد شد. یعنی ۲۸ خرداد را  می­توانیم یک نقطه­ی عطفی تصور کنیم برای عبور از یک دوره متفاوت دیگر. و چندین مسئله هست که باید در دستور کار همه دلسوزان انقلاب و نیروهای فعال سیاسی قرار بگیردکه مهمترین و فوری­ترین آنها دولت آقای رییسی و برنامه­هایی است که  باید اجرا بشود نتیجه اجرای این برنامه­ها این مسئله‌ای است که ما برای تصمیم­گیری یک ماه بیشتر فرصت نداریم و خب با این همه مشکلاتی که کشور به صورت انباشته دارد باید خیلی دقیق بود .

وی گفت: واقعیت این است که مشکلات کشور کم نیست که در راس همه آنها  مشکلات اقتصادی  است  و در کنار این مشکلات انباشته یک توقع و انتظار در مردم دیده می­شود و به  این توقع دامن زده می­شود که  این احساس در مردم هست که در عرض دو یا سه ماه همه این کارها باید درست بشود، همه چیز خوب بشود و یک معجزه ای  صورت بگیرد. هم انتظارات مردم فراوان است و هم امکانات زیاد نیست. لذا باید یک تیم کاری انتخاب بشوند و  همسو با آیت الله رییسی  و دارای یک روحیه جبهه و جهادی باشند.از یکسو جوان گرایی رعایت شود و از سوی دیگر طوری باشد که اشخاص با تجربه­ به میدان بیایند که تجربه­شان به کار بیاید و طرد و حذف  نشوند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اظهار کرد: خوشبختانه  یک وفاق کلی بین دولت و مجلس وجود دارد یعنی ما  هیچ وقت چنین همسویی بین مجلس و دولت را شاهد نبودیم. بدنه مجلس آماده همکاری است.  رئیس مجلس قبل از انتخابات این همراهی را نشان داده  و در حال حاضر هم ایشان آماده­ی همفکری و همراهی است و این جای شکر دارد.

وی تاکید کرد: حالا در کنار این مسئله فوری چندتا مسئله دیگر هم هست که در  ذهن ها باید  باشد. بد نیست .یکی اینکه در جبهه رقیب در جبهه اصلاحات چه اتفاقی افتاده در این چند ساله اخیر و ما این را چطور باید فهم کنیم و تعبیر  ما از این اتفاقی که افتاده چیست. خودشان در داخل خودشان چه  تعبیری  دارند و آیا میشود رفتار آنها  را در کوتاه مدت و درازمدت پیش بینی کرد  نسبت به دولت آقای رئیسی چه واکنشی نشان خواهند داد آیا همه‌شا ن یک جور فکر میکنندو باز در داخل آنها فکرهای متفاوتی است.

وی در خاتمه گفت: در هر حال من فکر کردم این ن را عرض کنم و اگر حاج آقا صدیقی اجازه بدهند من خواهش          می­کنم خواهران و برادرانی که در این جلسه حضور دارند، اگر در این انتخابات نسبت به شورای ائتلاف سؤال و یا شبهه و ابهامی در ذهنشان مانده و یا در فضای مجازی چیزی دیده و شنیده­اند، اگر مصلحت می­دانند و فرصت هست  مطرح کنند. بنده تا  جایی که می‌دانم عرض می­کنم. یا اگر انتقاد، توصیه و تذکری باشد بفرمایید استفاده می­کنم در حضور نیروهای با اخلاص انقلاب که افتخار پیروی از ولایت و خدمتگزاری به غدیر را دارند و خدمتگزار آستان امیرالمؤمنین هستند اظهار نظر ایشان برای من محترم است.

جبهه انقلاب نباید بی رونق باشد

بر اساس این گزارش همچنین امام جمعه موقت تهران  نیز در جلسه مذکور اظهار کرد: ما باید برای رضای خدا دست هم را بگیریم و از جبهه غایب نباشیم .جبهه ما نباید بی­رونق باشد.

وی گفت: در فرمایشات  مکرر مرحوم آیت­الله بهجت گفته شده: ما نیامده­ایم که بمانیم. فعالیت­هایی از این دست که در مجموعه ستاد تشکل­های مردمی پیروان ولایت طی ماه های گذشته  در خصوص کاندیداتوری حضرت آیت­الله سیّد ابراهیم رییسی صورت گرفت فعالیت­هایی بسیار ارزشمند بود.

آیت­الله کاظم صدیقی افزود: نکته دیگر این که باید در خصوص حضور خواهران و بانوان محترم جامعه در رویداد مذکور باید بگویم وجود و حضورشان بسیار مثال­زدنی و قابل احترام بوده است و آنها در این آزمون بسیار سربلند بیرون آمده­اند.

دبیرکل بنیاد بین المللی غدیرگفت: از این پس هم در هر کار خیر و هر طرح و ایده مناسبی که داشته باشید باید بدانید که به عنوان یک طلبه در خدمت شما و در کنار شما هستم.من مطمئنم در این امر کسی دنبال چیزی نیست.کسی در پی بدست آوردن شهرت یا مسایلی از این دست نبوده است و همه این فعالیت­ها به دلیل دغدغه­ها و احساس تعلق به انقلاب اسلامی و حفظ نظام و رضایت مقام عظمای ولایت بوده است و اینها همه مقدماتی است که برای ظهور آقا امام زمان آماده شده است و ما همگی زیر پرچم نائب آن بزرگوار جمع شده ایم.

بر این پایه بنده معتقدم باید شاکر خداوند بود و در این مجموعه، هر کس باید روی خود حسابی ویژه باز کند تا مجاهدت­هایی از این دست در ذیل فعالیت­هایی برای استحکام زنجیره ولایت تلقی شود.

امروز همگی آمدید و  نشان دادید که اعتقاد  و ایمان دارید و برای سیاسی کاری شروع به فعالیت نکرده­اید.

ما همگی در خانه حضرت امیرالمؤمنین گرد هم آمده­ایم تا با عقیده خود زندگی کنیم  و آنچه مورد رضایت خداوند سبحان است را بجا بیاوریم. هم در پیشگاه خانه و خانواده و هم در محضر جامعه­ای که در آن زندگی می­کنیم.

امام جمعه موقت تهران افزود: باید به یاد داشته باشیم که مدیریت­هایمان باید برای خدا باشد و آنچه مسلم است این است که هرکس در این زمینه کار کرده زیان نکرده و این کار برای غیر خداست که سود ندارد. این نکته مهمی است که ما در وهله اول باید خودسازی کنیم و در مرحله بعد «صابرون» یعنی همدیگر را در سنگر صبر مستقر کنیم و در جبهه مقاومت یارگیری کنیم و خودسازی  فردی را کافی ندانیم.

وی اضافه کرد: در این مقطع جدید از مدیریت ولایی و انقلابی کشور، تمام سعی دشمنان خارجی و داخلی­ این است که  این دولت موفق نباشد.آنها این را مد نظر دارند، چرا که به شدت احساس خطر کرده­اند. رژیم اشغالگر صهیونیستی این را رسما به زبان آورده است که جناب آقای رییسی برای فعالیت­های آنان دردسر ساز است.

در انتخاب وزرا و تشکیل کابینه قطعاً آقای رئیسی با تجاربی که در طول این مدت داشتند و هوشمندی هم که خدا به ایشان داده، نشان می­دهد که ایشان نیز از خیل صابرون است و تجربه و کار در حوزه قضایی در ایشان هم این موضوع را ثابت کرده است.

صدیقی گفت: ما باید فرض را بر این بگذاریم که ممکن است از ما هم حرف شنوی داشته باشند. مصاحبه اول ایشان انصافاً افتخارآفرین و مایه مباهات بود و همان جواب قاطعی که ایشان در رابطه با آمریکا ارایه کرد به خوبی روشن کننده مواضع ایشان بود.

وی تصریح کرد:اینک ما باید سامانه­ای را راه اندازی کنیم که از طریق آن ملت در تشکیل کابینه سهم خودشان را بتوانند داشته باشند و بتوانند ایفای نقش بکنند.

وی ادامه داد: در این جهت هم اگر باز چیزهایی را  مطمئناً و مستنداً در اختیار داشتید ما این خدمت و کمک را می­توانیم با آقای رییسی  مطرح کنیم. از اینها گذشته بین خود و خدا کسانی که کاری از دستشان ساخته است باید برای خدمت در همه شئون دولتی مدنظر قرار گیرند.در پست های مختلف وزارت، استانداری و امثالهم.

صدیقی افزود:  باید برنامه و پیشنهادهای کاربردی جدید بدهیم. سرفصل­های جدیدی را  عنوان کنیم و آیت الله رییسی را کمک کنیم این کمک فکری و ایده و مشورت دادن و حضور پیدا کردن از طریق سامانه­ها و طرق دیگر و از همه اینها مهمتر این طرحی را که قرآن کریم با بیان قصه حضرت یوسفp مطرح فرموده به ما نشان می دهد باید در میدان حضور داشته باشیم و اعلام کنیم که این کارها از دست ما بر می­آید. دقیقا مانند حضرت یوسف نبیp که به تعبیر قرآن معلوم بود با برنامه و ایده به میدان آمده بود. می خواهم بگویم نفوذ در وزارتخانه­ها، استانداری­ها، فرمانداری­ها، ارگان­ها و سازمان­هابرای کسانی که عُلقه­ای نسبت به دین و مکتب و مردم و امام زمان و  نایب وی دارند بسیار باید مهم باشد.نباید مرتب ایراد گرفت و هیاهو به پا کرد.

وی افزود:هر کسی به هر نحوی  می­تواند در هر ارگانی صاحب نقش باشد و این سیّد را  یعنی این نظام را  این انقلاب را  یعنی جریان شهید سلیمانی را مکتب شهید سلیمانی را می­تواند نه با حضور در هر سمتی و هر جایگاهی و هر مشورتی  و هرکار اقتصادی خارج دولتی انجام بدهد.

صدیقی تاکید کرد: امروز  روز لبیک گفتن به حضرت سیدالشهدا و امام راحل و امام حاضر و امام زمان ارواحنا فداه و شهداء است.اینک وقت نشستن و غصه خوردن برای نقطه ضعف­ها و مشکلات نیست.

آیت­الله صدیقی گفت: اینها مشکلی را حل نمی­کند  بلکه  مشکلی بر مشکلات دیگر اضافه می­کند و ما باید این   واقعیت را تحمل کنیم. من جناب رییسی  را  فردی صالح  سالم ، هوشمند و متعبد و در راستای ولایت  به معنی  واقعی  کلمه  می­دانم  . این جزو اموری است که یقیناً ایشان را پیش خواهد برد .

وی در پایان  گفت: اگر یک فرد  متعبد، عالم دوره دیده و مجربی مثل آقای رییسی بازوی ولایت بشود و همه مردم اعضای این پیکر باشند بدانید که از تک­تک شما تشکر خواهد کرد. من احساس دین می­کنم و انصافاً این جمع اثرگذار دارای رای و فکر و رویه و تجارب بوده و برای ما به عنوان یک سرمایه با ارزش برای مقاطع مختلف به حساب می آید.

در این جلسه همچنین دکترحسین ظریف­منش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و 72 تن از یاران آن شهید بزرگوار و تبریک هفته قوه قضاییه افزود : انقلاب اسلامی و نهضت امام  تداوم راه غدیر است و این ولایت فقیه است که دژ محکمی در برابر زیاده­خواهی­های استکبار جهانی و ایادی دست نشانده آن است .

مدیر عامل بنیاد بین­المللی غدیر با اشاره به اینکه هفتم تیر سالروز بمباران شیمیایی سردشت به دست رژیم بعثی صدام نیز است افزود: از ابتدای تشکیل انقلاب اسلامی تاکنون این نهضت با فتنه­های گوناگونی مواجه بوده است که بحمدالله با لطف پروردگار و حضور به هنگام مردم در صحنه­ها و رهبری حکیمانه امام خمینی و پس از ایشان نیز با هدایت­ها و تدابیر امام خامنه­ای (مدّظلّه­العالی) در برابر این تکانه­ها حفظ شده است.

معاون دانشگاه عالی دفاع ملّی در خاتمه ضمن تقدیر از تلاش­های مسئولین و اعضاء ستاد پیروان ولایت، خلق حماسه اخیر توسط مردم و حضور پرشور در انتخابات و انتخاب اصلح، علیرغم همه کاستی­ها و مشکلات اقتصادی سال­های اخیر را موجب سنگین­تر شدن وظایف و مسئولیت­های دولت جدید و در راس آن آیت­الله رییسی دانست و ادامه داد این انقلاب نتیجه مجاهدت­ها، مرارت­ها و ایثار علماء، شهدا و مردم ماست و باید از این دستاورد عظیم به خوبی پاسداری کنیم .

ما در اینجا (بنیاد بین­المللی غدیر) که خانه امیرالمؤمنین و پایگاه نشر و ترویج سیره علوی و آموزه­های غدیری است افتخار داریم که برای ترویج نام امیرالمؤمنین و غدیر تلاش می­کنیم .

کد خبر 2565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =